Zdravá 5 - Celostátní kuchařská soutěž

V letošním ročníku se přihlásilo do celé soutěže rekordních 350 týmů z celé České republiky. Z naší školy se přihlásily 4 týmy. Mladí kuchaři připravovali pokrmy ze dvou soutěžních kategorií. V první kategorii se připravoval pokrm z luštěnin a v druhé kategorii z obilovin.

Úkol to nebyl jednoduchý, neboť děti kromě samotného vaření musely připravit slavnostní pohoštění a připravený výtvor pěkně naservírovat. Ke slavnostním stolům děti pozvaly paní ředitelku školy, třídní učitelku i asistentku, které se podivovaly nad šikovností mladých kuchařů. Hosté ocenili nejen chuť nabídnutého menu, ale také si všichni společně uvědomili, že z řady tradičních i netradičních surovin lze připravit zajímavé jídlo, které opravdu chutná.

Do finále se děti se bohužel nedostaly, ale pro mladé kuchaře to byla cenná zkušenost. Dalšího, již 12. ročníku, který bude startovat na jaře 2024 se hodlají opakovaně přihlásit.

Velmi děkujeme všem zapojeným týmům – Černá kobra, Králíci buchtíci, Legendární kuchaři, Princezny za skvělou reprezentaci naší školy a těšíme se na soutěžní vaření v příštím roce.