Pouhá jména nám nestačí

"Pouhá jména nám nestačí". Skrývají se za nimi příběhy lidí, kteří byli jako my, měli svá přání, své cíle a žili v Prachovicích. Nejen města, ale i malé vesničky mívají podobné pomníčky. Mnohdy unikají naší pozornosti, všimneme si jich jen letmo. Nový projekt Pomníčky a vlčí máky vznikl během distanční výuky díky spolupráci tří škol: OA a hotelová škola Třebíč + ZŠ Kravaře + ZŠ Prachovice. Žáci i studenti nyní hlouběji poznávají význam slova veterán, historii symbolu vlčího máku a aktivně se zapojují do nejrůznějších činností a workshopů. Ke dni Památky válečných veteránů (11. listopadu) naši deváťáci vyčistili od drobných odpadků a kamínků pomník obětem 1. a 2. světové války. Naše fotografie ukazují první výsledky žákovské a studentské práce. Nyní bude následovat bádání po lidech, kteří jsou uvedeni na pamětní desce. Pokud někdo z vás pozná osoby na historické fotografii, případně nám může pomoci s informacemi o hrdinech uvedených na pamětní desce, či poskytnout kopie dobových fotografií, ozvěte se.

https://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/na-generalnim-stabu-byla-rozsirena-galerie-hrdinu-a-umistena-lavicka-valecnych-veteranu-224623/

https://www.youtube.com/watch?v=ahGRNKi8-18&ab_channel=BritishArmy

Mgr. Marie Hřebíková