Planetárium Hradec Králové - 4. - 6. třída (18. 11. 2019)

Návštěva hvězdárny a planetária v Hradci Králové, které se účastnili žáci 4., 5., 6. třídy, proběhla v pondělí 18. listopadu 2019. Digitální projekcí jsme se seznámili s noční oblohou, souhvězdími, světelnými jevy na obloze a ke shlédnutí byl také připravený velmi zajímavý dokument o vzniku Měsíce. V koridorech bylo mnoho exponátů z vědeckého prostředí a na střechách nás pobavily rotující anemometry. Vzhledem k nepříznivému počasí byla nahrazena venkovní Planetární stezka prohlídkou Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. V těchto prostorách je možné nahlédnout do systému vyhledávání knih, prozkoumat jednotlivá patra i oddělení, projít se mezi regály, vidět studenty při bádání a poznat jejich vědecké zázemí. Ti odvážnější z nás se svezli z nejvyššího patra do přízemí výtahem.

MH (18. 11. 2019)