Okénko do distanční výuky

 

Prožili jsme si nelehký rok převážně distanční výuky. Nelehký byl jak pro žáky, tak pro učitele. Všichni jsme se učili novým dovednostem - ovládání virtuálního vyučovacího prostoru (Google classroom), ovládání různých aplikací (meet, padlet, únikové hry...) a další ICT techniky. Vyučující museli často vytvářet úplně nové výukové materiály a ještě...

Pomník obyvatel Prachovic se nachází v těsné blízkosti školy. Památku padlých vojáků si žáci pravidelně připomínají i během distanční a rotační prezenční výuky. Na podzimní projekt deváté třídy POMNÍČKY A VLČÍ MÁKY navázali žáci prvního stupně. V pátém ročníku se aktuálně zabýváme státním svátkem Den vítězství v několika předmětech. Děti se...

V pondělí 29. 3. 2021 proběhla ve virtuálním prostředí naší školy beseda žáků 7. roč. s hercem královéhradeckého Divadla Drak Dominikem Linkou.

Prachovické základní škole se podařilo oslovit muzeum ve Zlíně s nabídkou uspořádat on-line návštěvu. Díky vzájemné dohodě jsme se stali pilotní školou pro vyzkoušení edukačního programu, který nyní bude v nabídce muzea i pro ostatní školy. Absolvováním programu "Náš malý zákazník, náš velký pán" se žáci seznámili s historií Baťových závodů, které...

Středa 17. března probíhala v 9. třídě v návaznosti na den předchozí. Opět jsem se setkali s Mgr. Táňou Klementovou a jejími kolegy ve virtuální dílně s názvem Život by mohl být tak krásný.

Žáci 9. třídy si v úterý 16. března 2021 rozšířili obzor vědomostí týkajících se druhé světové války. Zajímavou dílnu připravili lektoři Židovského muzea v Praze a Muzea romské kultury v Brně. Během vyučovací hodiny měl každý žák prostor pro diskuzi, kladení otázek, měl možnost nahlas předčítat textové záznamy s výpovědí pamětníků.